BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 11457133
nr 1145 7133
Timo Sarpaneva
(1926-2006), Finland
Ljusstakar, 5 st, Festivo, Iittala, 1900-talets andra hälft (formgivna 1967), pressglas. Höjd: 8-32 cm
Timo Sarpaneva, född 1926, död 2006, finländsk designer.
Utrop:
1.200 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 20 november 2017
kl 18:46:20
800 kr
800 kr
800 kr (Budbetjänt)
900 kr
1.000 kr
1.100 kr
1.600 kr
1.400 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
1.800 kr
6
1.800 kr
1.800 kr (Budbetjänt)
6
1.900 kr
7
20 nov
Retro - 50/60-tal
Läs mer om Retro - 50/60-tal
Timo Sarpaneva
Läs mer om Timo Sarpaneva